eZakopiecTermy Szaflary
Kompleks basenów termlanych - Termy Szaflary, to jedna z największych atrakcji Białego Dunajca. To położone w pobliskich Szaflarach kąpielisko oferuje swoim goœciom ...więcej Termy Podhalańskie zapraszajš.

Przyjaciele i sponsorzy:
www.ezakopiec.net.pl
www.tatrzanskieatrakcje.pl

biały dunajec strony internetowe


Trasa Biegowa Biały Dunajec

trasa biegowa narciarstwo klasyczne biały dunajec


Dzięki uprzejmości właścicieli gruntów oraz sprzyjającej w tym roku aurze w Białym Dunajcu udostępniono trasę biegową do narciarstwa klasycznego . Jest ona przeznaczona nie tylko dla członków klubu UKS Dwójka Biały Dunajec. Swoje pierwsze kroki mogą na niej stawiać dopiero początkujący narciarze, którzy do nauki potrzebują nieco spokoju.

Na niewielkiej płaskiej powierzchni, można znaleźć odcinki zadrzewione, jak również takie z których przy odrobinie wyobraźni można dostrzec turystów na Giewoncie. Trasa z jednej strony graniczy z torami kolejowymi, relacji Zakopane - Nowy Targ. Z drugiej zaś z rzeką Dunajec. Równolegle do ul. Miłośników Podhala rozciąga się dłuższa cześć trasy. Gdyby jej długość porównywać z długością ul. Miłośników Podhala to zajmuje około 60%. Do trasy można dotrzeć na wiele sposobów. Na przykład od strony mostu dla pieszych, który łączy górną część ul. Miłośników Podhala z ul. Generała Galicy. Trasa ta nie jest oświetlona ani specjalnie oznakowana. Osoby, które chciałyby spróbować na niej swoich sił zachęcamy do skontaktowania się z Panem Zygmuntem Janocha pod nr telefonu 18 20 73 129. Utwardzenie trasy skuterem śnieżnym, wykonanie torów śnieżnych do stylu klasycznego w roku 2010 sponsorował UG w Białym Dunajcu.

Zdjęcia: Krzysztof Jarosz
tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości - Gminy Ośrodek Kultury Biały Dunajec


Zobacz również...

Noclegi

Biały Dunajec posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową, oferującą kwatery dla każdego gościa. Zarówno luksusowe pensjonaty i apartamenty, jak i tanie pokoje, a także miejsca dla wycieczek szkolnych i grup.
Biały Dunajec Noclegi

Willa Podhalanka